Najlepsze bindy do CS2 - Lista Przydatnych Bindów

Bindy w CS2, dzięki którym zwiększysz widoczność w grze, przyśpieszysz rzucanie granatów czy też nawet zwiększysz FPS. Znajdziesz tutaj między innymi bind na czyszczenie krwi, bind na zmiane ręki, skakanie na scrollu, szybkie kupowanie broni, jumpthrow i wiele więcej.

W przypadku bindów z ustalonym przyciskiem znajdziesz również zakładkę “Domyślny bind“, w niej znajdziesz komendy do przywrócenia binda. Na samym dole strony znajdziesz również porady jak cofnąć pozostałe bindy jak i wpisane komendy jeśli nie będziesz zadowolony z prowadzonych zmian w configu.

Skakanie na scrollu

cs go skok na scrollu

Chyba nie ma popularniejszego bindu CS2 od tego – skakanie za pomocą scrolla jest wykorzystywane przez wielu graczy, w tym tych profesjonalnych. Bind znacząco ułatwia robienie bunnyhopa (bhop).

Do wyboru mamy scroll do góry oraz do dołu, choć oczywiście można skorzystać z dwóch możliwości naraz, wtedy każde przeciągnięcie rolki wykona skok.

Bind na jumpthrow

cs go jumpthrow

Bind na jumpthrow pozwala na rzucanie granatów z powtarzalną dokładnością. Po wyciągnięciu zawleczki z granatu wystarczy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za uruchomienie binda.

Aby go używać powinien zostać zapisany w pliku autoexec. Tutaj dowiesz się jak to zrobić.

alias "+bang" "-attack; -attack2";
bind "klawisz" "+jump; +bang";

Bind na wyższy skok

Crouchjump pozwala wskoczyć na znacznie wyższe obiekty niż normalny skok. Ten bind jest gwarancją tego, że skok uda się za każdym razem. Bind w szczególności przydaje się na mapie mirage co można zauważyć na zamieszczonym gifie.

Bind na wyższy skok powinien zostać wpisany do pliku autoexec. W innym wypadku trzeba byłoby go wpisywać po każdym uruchomieniu gry, gdyż wykorzystuje on aliasy.

Bindy na wyrzucenie granatów

csgo wyrzucanie granatów

Dzięki tym bindom możemy wyrzucić granaty jednym wciśnięciem przycisku. Najczęściej są stosowane do wykonania “fake flasha” lub przekazania ich członkom drużyny. Zamiast slot6 wybierz granat.

slot6 – wybuchający, slot7 – flash, slot8 – smoke, slot10 – zapalający.

alias "+dropg" "slot3;slot6";
alias "-dropg" "drop;lastinv";
bind "klawisz" "+dropg";

Bind na szybkie wyrzucenie bomby

csgo wyrzucanie paki

Jeżeli gracz posiada w swoim ekwipunku bombę zostanie ona wyrzucona. Bind przydatny do wykorzystania w środku akcji kiedy nie ma czasu na szuflowanie przedmiotami.

alias "+dropb" "slot3;slot5";
alias "-dropb" "drop;lastinv";
bind "klawisz" "+dropb";

Bind na wyświetlanie nicków przez ściany

Bind umożliwiający widzenie nicków oraz ekwipunków graczy własnej drużyny przez ściany. Ułatwia komunikację podczas rozgrywanych meczów CS2. Działa również na matchmakingach oraz FaceIT.

bind "klawisz" "toggle cl_teamid_overhead_mode 1 2"

Bind na runthrow

cs go bind na runthrow

Bind na runthrow, który może być równie przydatny jak i ten na jumpthrow.

Sprawi on, że gracz na ułamek sekundy przed wyrzuceniem granatu wykona ruch do przodu puszczając przy tym granat. Pozwala na rzut na zdecydowanie dalszą odległość niż normalnie.

Pamiętaj, żeby przed użyciem binda najpierw przytrzymać lewy myszy mając w ręce granat.

bind "klawisz" "+forward; -attack; -forward"

Bindy na szybkie wyciągnięcie granatów

wyciąganie granatów cs go

Pozwalają na szybkie wyciągnięcie jednego z granatów znajdujących się w ekwipunku gracza. Szczególnie przydatne podczas rushy na bombsite.

  • slot6 – Granat wybuchający
  • slot7 – Błyskowy.
  • slot8 – Granat dymny.
  • slot10 – Mołotow/Zapalający.
bind "klawisz" "slot6";
bind "klawisz" "slot7";
bind "klawisz" "slot8";
bind "klawisz" "slot10";

Bindy na koło do szybkiego wyciągania granatów

Bind włączający koło wyboru granatów. Mniej praktyczny sposób niż tradycyjne bindy, ale nie trzeba go przypisywać dla każdego granatu oddzielnie.

Komenda, którą wykorzystuje ten bind została wprowadzona z racji wyjścia przenośnej konsoli Steam Deck od Valve.

bind "klawisz" "+quickgrenaderadial"

Bind na "dwa razy Q"

dwa razy q

Powodują one kliknięcie Q dwa razy po pojedynczym użyciu klawisza. Przydatne do anulowania/przyśpieszenia animacji AWP po oddaniu strzału.

Bind na przybliżenie radaru

cs go oddalenie radarucs go przybliżenie radaru

Podczas trzymania wybranego klawisza obraz pokazany na radarze zostanie powiększony. Wartości wprowadzane do konsoli można dowolnie zmieniać według własnego uznania.

alias "+radar" "+use; cl_radar_scale 0.6";
alias "-radar" "-use; cl_radar_scale 0.4";
bind "klawisz" "+radar";

Bind na szybką zmianę głośności gry

csgo zmiana głosności

Bindy, który pozwalają na dostosowanie głośności gry za pomocą strzałek w górę i w dół na klawiaturze w dziesięciostopniowej skali.

Bind na zmiane głośności może się przydać, gdy trwa clutch i chcemy mieć większą szansę na usłyszenie przeciwnika lub po prostu dostosować głośność gry bez potrzeby wchodzenia w opcje gry.

bind "uparrow" "incrementvar volume 0.1 1 0.1";
bind "downarrow" "incrementvar volume 0.1 1 -0.1";

Bind na szybką zmianę czułości myszki

Bindy, za pomocą których można dostosować czułość myszki w grze za pomocą strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze.

bind "leftarrow" "incrementvar sensitivity 0.1 6 0.1";
bind "rightarrow" "incrementvar sensitivity 0.1 6 -0.1";

Bind na zmutowanie teamu

cs go mutowanie

Dzięki niemu po wciśnięciu wybranego klawisza wyciszamy czat głosowy. Dodatkowo na chacie teamowym zostaje wysłana informacja o zmutowaniu drużyny. Przydatne podczas clutchy.

alias "mute1" "voice_enable 0;say_team Muted;alias mute0 mute2";
alias "mute2" "voice_enable 1;say_team Unmuted;alias mute0 mute1";
alias "mute0" "mute1";
bind "klawisz" "mute0";

Bind na celownik do granatów

Bind na celownik do rzucania granatów. Po wciśnięciu przypisanego przycisku na wkranie pojawi się wielki celownik ułatwiający wycelowanie na pixel. Wykorzystywany głównie do rzucania smoke.

WARTOŚĆ w bindzie należy zmienić na wielkość własnego celownika. Możesz go sprawdzić wpisując w konsoli samo cl_crosshairsize.

bind "klawisz" "toggle cl_crosshairsize WARTOŚĆ 999"

Bind na net_graph pod TAB

Poniższy bind sprawi, że komenda cl_showfps (informacje o FPS) będzie się wyświetlała tylko i wyłącznie przy przytrzymaniu klawisza TAB, czyli w momencie kiedy mamy włączoną tabele wyników. 

Bind na wyłączenie HUD/interface

Bind wyłączający prawie cały HUD w grze. Wyjątkiem jest celownik oraz killfeed, które mimo użycia tej komendy będą ciągle widoczne na ekranie. Przydatne gdy nagrywamy fragmovie.

Jest to jeden z bindów, który również może nieco zwiększyć FPS, gdyż jak się okazuje HUD w CS2 potrafi zabrać FPS. Warto z niego skorzystać jedynie jeśli masz naprawdę małą ilość FPS i tylko w sytuacjach w których bardziej zależy Ci na FPS niż na informacjach umieszczonych w HUD.

bind "klawisz" "toggle cl_draw_only_deathnotices"

Bind na koło zakupu broni

bind kupowanie broni

Podczas trzymania klawisza na ekranie będzie wyświetlone koło zakupu broni. Jest to dobra alternatywa dla klasycznego okna kupna broni.

Zamiast rodzaj należy wpisać jedną z tych wartości:
pistols, heavyweapons, smgs, rifles, gear, grenades.

bind "klawisz" "+quickbuyradial RODZAJ"

Bind na wybranie następnej broni

cs go invnextgun

Jest to następca usuniętej komendy invnextnongrenade w jednej z aktualizacji w 2021.

Bind pozwala na przełączanie się pomiędzy broniami trzymanymi w ekwipunku pomijając wszystkie wyposażone granaty.

bind "klawisz" "invnextgun"

Bind na latanie - noclip

cs go bind noclip

Noclip pozwala na latanie oraz przechodzenie przez ściany. Dzięki niemu można dostać się z jednej strony mapy nad drugą w przeciągu kilku sekund. Jest często stosowany podczas treningów w celu przemieszczania się pomiędzy różnymi miejscami na mapie.

Do włączania go potrzebne jest wcześniejsze aktywowanie polecenia sv_cheats.

bind "klawisz" noclip

Bind na WH

bind wallhackcs go komenda na wh

Bind często stosowany podczas trenowania skanów lub gier niestandardowych ze znajomymi. Można go włączyć tylko na serwerze lokalnym po uprzednim aktywowaniu komendy sv_cheats. Stosując go nie można zostać zbanowanym przez system VAC.

Dowiedz się więcej o komendzie na WH tutaj.

bind "klawisz" "toggle r_drawothermodels 0 2"

Przydatne bindy CS2

Każdy bind w CS2 może okazać się przydatny, jest to bardziej kwestia indywidualna czego potrzebujesz. Na pewno do najczęściej używanych bindów przez graczy CS2 są:

  • r_cleardecals – Bind pozwala na czyszczenie krwi oraz śladów kul.
  • Scrolljump – Skakanie na scrollu ułatwia robienie BH.
  • Jumpthrow – Pozwala na rzucanie granatów w skoku.
  • Zmiana ręki – Bind na zmianę ręki przydaje się przy wychylaniu. 
  • Dwa razy Q – Przyśpiesza ponowne wybranie AWP po wciśnięciu Q.

Jak używać bindy w CS2

Bindy CS2 możemy użyć w konsoli dostępnej w grze lub tworząc specjalny plik autoexec – dopisywanie bindów do pliku config jest dużo lepszą opcją. Dopisując bindy do pliku mamy później możliwość w łatwy sposób ich edycji czy też usunięcia ich. W tym wpisie znajdziesz informacje jak taki plik zrobić i jak w nim użyć bindy znajdujące się wyżej.

W przypadku konsoli wystarczy, że przejdziemy do opcji CS2 i w zakładce Gra aktywujemy konsolę – teraz wystarczy że naciśniemy klawisz ~, który w większości klawiatur znajduje się pod przyciskiem ESC. Po wykonaniu tych kroków ukaże nam się konsola w której możemy wpisać wybrane przez nas bindy.
Pamiętaj, że bindy zawierające aliasy powinny być zapisane w pliku autoexec – w innym przypadku bindy przestaną działać po ponownym włączeniu gry.

Czy za bindy CS2 można dostać VAC?

Wszystkie bindy CS2, które znajdują się powyżej są w pełni bezpiecznie i nie ma możliwości aby zostać za nie zbanowanym. VAC czyli oficjalny anticheat od Valve nie banuje za wykorzysywanie komend w konsoli i tyczy się to również użytych bindów.