Poznaj bind na jumpthrow w CS:GO, dzięki któremu będziesz rzucał idealne smoke na mapach. W tym artykule dowiesz się czym jest jumpthrow w CS:GO oraz w jaki sposób go skonfigurować w swoim configu.

Czym jest jumpthrow w CSGO?

Jumpthrow jest prostym bindem, który pozwala na dokładne zsynchronizowanie skoku oraz wyrzutu granatu. Jest on przydatny przy tzw. rzucaniu smoke na pixel. Dzięki powtarzalności w działaniu skryptu każdy rzut jest identyczny, a granat zawsze wyląduje w tym samym miejscu. Bind często jest wykorzystywany jest np. na mapie mirage, aby prawidłowo rzucić smoke na okno.

csgo jumpthrow bind

Bind na jumpthrow CSGO

Bind musi być umieszczony w Twoim configu. Jeżeli zamiast tego wpiszesz go bezpośrednio do konsoli, będzie się resetował za każdym razem kiedy uruchomisz grę. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź nasz poradnik tworzenia configu.

Ostateczny skrypt prezentuje się tak:

alias "+jumpthrow" "+jump; -attack; -attack2";
alias "-jumpthrow" "-jump";
bind "klawisz" "+jumpthrow";

Można go zbindować do dowolnego przycisku - wystarczy zmienić klawisz na np. alt.

Jak wykonać jumpthrow?

Aby wykonać jumpthrow trzymając w dłoni granat należy przytrzymać lewy przycisk myszki, a następnie wcisnąć klawisz odpowiadający za użycie binda, który został wybrany podczas dodawania go do configu.

Jumpthrow na Faceit - legalny?

Bind na jumpthrow na FaceIT jest w pełni legalny i nie dostaniesz za niego bana.

Bind na Runthrow

Jest to bind działający na podobnej zasadzie jak jumpthrow, jednak zamiast skoku postać zrobi krok do przodu, dzięki czumu granat poleci dużo dalej niż podczas zwykłego rzutu.

Przed użyciem binda należy wcisnąć lewy przycisk myszy, w innym przypadku granat nie zostanie wyrzucony.

bind "klawisz" "+forward; -attack; -forward"

Bind na jumpthrow + runthrow

Połączenie binda na jumpthrow i binda na runthrow. Przed wypuszczeniem granatu zostaje wykonany ruch do przodu oraz skok. Wykonanie tego bindu pozwala na wykonanie dalszego rzutu niż każdy z wyżej wymienionych bindów zastosowanych oddzielnie. Aby nie wpisywać bindów po każdym uruchomieniu gry należy dodać je do pliku autoexec.

alias "+forwardjumpthrow" "+forward;+jump;-attack";
alias "-forwardjumpthrow" "-jump;-forward";
bind "klawisz" "+forwardjumpthrow";

 

Bind na jumpthrow - podsumowanie

Bind na jumpthrow zdecydowanie ułatwia rzucanie granatów w skoku dzięki idealnej synchronizacji wypuszczanego granatu. Jest on dozwolony na matchmakingu oraz na FaceIT i często stosowany przez profesjonalnych graczy CS:GO. Dla wielu jest to jeden z podstawowych bindów, który powinien znaleźć się w configu CS:GO.

Leave A Reply