Komenda na czyszczenie krwi w CS:GO którą tu poznasz usuwa nie tylko krew na mapie ale i również ślady po kulach jak i pozostałości po granatach. Takie elementy na mapie w formie "decali" potrafią pogorszyć widoczność na mapie oraz spowodować spadki FPS.

Dzięki komendzie na usuwanie krwi w CS:GO poprawisz ogólną widoczność na mapie oraz nieco zwiększysz FPS w CSGO. W artykule znajdziesz również bindy aktywujące to polecenie podczas wykonywania standardowych czynności takich jak poruszanie się, przeładowanie broni lub kucanie.

cs go usuwanie krwi

Komenda na czyszczenie krwi

Komenda na czyszczenie krwi w csgo to r_cleardecals. Jednak sama komenda nie wystarczy, aby w pełni wykorzystać jej potencjał. Najlepszym zastosowaniem tej komendy będzie połączenie jej z bindami, dzięki którym będziemy automatycznie czyścić krew i kule na mapie podczas kucania, chodzenia czy przeładowania broni - wszystkie te bindy znajdziesz w dalszej części wpisu.

r_cleardecals

Bind na czyszczenie krwi

Podczas meczu zwykle nie ma czasu na włączenie konsoli i wpisanie ręcznie komendy, dlatego warto zbindować ją na klawiszach, których używamy co chwilę. Poniższe gotowe bindy nie nadpisują poprzednich zastosowań tych klawiszy, dodają do nich usuwanie krwi.

Czyszczenie mapy na WSAD

Poniżej znajdziesz czyszczenie krwi na WSAD czyli podczas poruszania się. Trzeba jednak mieć na uwadze, że usuwanie w takich sposób krwi może utrudnić ocenę czy przeciwnik został trafiony. Dlatego bardziej zaleca się korzystanie z czyszczenia krwi pod takie przyciski jak R, shift, ctrl - te bindy znajdziesz poniżej.

bind "W" "+forward; r_cleardecals"
bind "S" "+back; r_cleardecals"
bind "A" "+moveleft; r_cleardecals"
bind "D" "+moveright; r_cleardecals"

Bind czyszczenie mapy pod MOUSE1

Niektórzy gracze również stosują automatyczne czyszczenie krwi podczas oddawania strzałów - ten bind również może spowodować, że nie będziemy mieć pewności kiedy trafiliśmy gracza.

bind "MOUSE1" "+fire; r_cleardecals"

Bind czyszczenie mapy pod Q

Usuwanie krwi z mapy pod przyciskiem Q. Jest to jeden z zalecanych przycisków - dzięki niemu będziemy czyścić mapę podczas zmiany broni na poprzednią.

bind "Q" "lastinv; r_cleardecals"

Bind czyszczenie mapy pod R

Kolejny zalecany przycisk pod czyszczenie krwi w CS:GO czili R. Używając ten bind będziemy usuwać krew z mapy podczas przeładowania broni lub poprzez zwykłe wciśnięcie klawisza, gdy magazynek będzie pełny.

bind "R" "+reload; r_cleardecals"

Bind usuwający krew podczas przeładowania broni.

Bind czyszczenie mapy pod shift

Czyszczenie mapy pod przycisk shift, czyli podczas rozpoczęcia chodzenia po cichu.

bind "shift" "+speed;r_cleardecals"

Bind czyszczenie mapy pod ctrl

Ostatni zalecany bind - poniży bind sprawi, że będziemy czyścić krew oraz ślady po kulach podczas kucania.

bind "ctrl" "+duck;r_cleardecals"

Oczywiście polecenie można przypisać do innego przycisku, zadedykowanego jedynie czyszczeniu krwi.

bind "klawisz" "r_cleardecals"

Usunięcie bindów na czyszczenie krwi

Za pomocą tych bindów przywrócisz domyślne działanie klawiszy, nie będą one wtedy usuwać krwi.

bind "w" "+forward"

bind "s" "+back"

bind "a" "+moveleft"

bind "d" "+moveright"

bind "Q" "lastinv"

bind "R" "+reload"

bind "shift" "+speed"

bind "ctrl" "+duck"

Przedstawiona komenda jest bardzo przydatna, a zarazem łatwa do zaimplementowania. Oprócz poprawienia widoczności potrafi również zwiększyć ilość FPS w CSGO na słabszych komputerach.

Leave A Reply