KOMENDY CS:GO NA HUD I RADAR

Sprawdź listę komend CS:GO na radar oraz HUD. Komendy na HUD pozwalają na pełne dostosowanie interfejsu jak i samego radaru poprzez zmianę jego koloru po zmniejszenie mapy na radarze. W ustawieniach CS:GO brakuje wiele opcji na dostosowanie niektórych elementów HUD, dlatego warto skorzystać z dodatkowych komend, dzięki którym jest możliwe pełne dostosowanie interfejsu. Każda komenda na liście zawiera opis zawierający najistotniejsze informacje o danej komendzie.

Pod tabelą z komendami CS:GO znajdziesz również gotowe ustawienia radaru czy też porównania niektórych ustawień jak kolor hudu czy sposób wyświetlania zdrowia.

Najważniejsze komendy HUD w CS:GO

Poniżej znajdziesz te najbardziej istotne komendy, które są stosowane przez wielu graczy i które pomagają w czytelności HUDu. Poprawiają one radar, umożliwiają podgląd pingu, FPS jak i tickrate na aktualnym serwerze. Najważniejsze są jednak komendy na radar, dzięki którym można uzyskać lepszy wgląd na mapę.

 • net_graph 1 – Komenda na pokazanie FPS, ping oraz i tickrate.
 • net_graphproportionalfont 0.5 – Komenda na mniejszy net_graph.
 • cl_hud_color 0-12 – Komenda na zmianę koloru HUDu.
 • hud_showtargetid 1 – Pokazywanie nicku przeciwnika po namierzeniu.
 • cl_radar_scale X – Komenda na ogólną wielkość radaru.
 • cl_radar_always_centered 0 – Wyświetlanie całej mapy na radarze.
 • cl_radar_scale X – Pozwala zwiększyć widoczność mapy na radarze.
 • cl_hud_playercount_showcount [0/1] – Ustala sposób wyświetlania żyjących graczy. Wartość 0 sprawa, że widać HP żyjących członków drużyny.
 • cl_draw_only_deathnotices 1 – Wyświetla jedynie celownik oraz killfeed. Komenda przydatna podczas robienia fragmovie a nawet sposób na zwiększenie FPS.

 

Są to najważniejsze komendy CS:GO na HUD, które warto znać i zastosować w swoim configu. Dzięki nim możliwe jest dostosowanie netgraphu, czego nie da się zrobić w ustawieniach CS:GO, dodatkowo można poprawić widoczność na radarze poprzez oddalenie mapy co sprawia, że możliwy jest wgląd na całą mapę.

Jak wyłączyć HUD w CS:GO?

W CS:GO są głównie 2 komendy, dzięki którym możliwe jest wyłączenie elementów HUD. Pierwsza komenda pozwala wyłączyć całkowicie HUD a druga z kolei wyłącza wszystko oprócz celownika oraz informacji killfeed.

Trzeba zaznaczyć, że pierwsza komenda wymaga aktywacji sv_cheats 1 na serwerze co powoduje, że całkowite wyłączenie HUD nie jest możliwe na np. oficjalnych serwerach Vavle. Druga komenda z kolei działa na wszystkich serwerach lecz pozostawia celownik oraz informacje o śmierci – komenda często stosowana jest podczas nagrywania fragmovie w CS:GO.

Komenda na całkowite wyłączenie HUD w CS:GO to:  cl_drawhud 0.

cl_drawhud 0

Do powyższej komendy jest możliwe użycie dodatkowych komend CS:GO, które wymuszą wyświetlanie radaru, killfeed czy nicków nad graczami.

 • cl_drawhud_force_deathnotices 1 – Wymusza wyświetlanie killfeed.
 • cl_drawhud_force_radar 1 – Wymusza wyświetlanie radaru.
 • cl_drawhud_force_teamid_overhead 1 – Wymusza wyświetlanie nicków oraz wyposażenia graczy nad ich głowami.

 

Komenda na wyłączenie HUD, która zostawia celownik oraz killfeed to:  cl_draw_only_deathnotices 1.

cl_draw_only_deathnotices 1

Jak zmienić kolor HUD w CS:GO?

Od jednej z aktualizacji CS:GO mamy możliwość zmiany koloru większości elementów w HUD. Za pomocą komendy jesteśmy w stanie zmienić kolor poziomu zdrowia jak i kamizelki, ilości posiadanej gotówki czy też wskaźnika posiadanej amunicji w danym momencie. Do wyboru mamy 13 różnych kolorów. Kolor HUD można również zmienić w opcjach gry.

Komenda na zmianę koloru HUD to: cl_hud_color – komendę możemy ustawić między 0 a 12. Każda wartość odpowiada innymu kolorowi. Dostępne kolory ak i ich numery możesz zobaczyć na screenie umieszczonym poniżej.

cl_hud_color
csgo komendy hud